Методи відновлення ерекції 

Варіанти відновлення ерекції 

Віагра

Істотним досягненням сучасної сексології стало відкриття і широке клінічне вивчення віагри у хворих з еректильною дисфункцією. У багатоцентрових, плацебо-контрольованих дослідженнях було показано, що застосування віагри впродовж від 12 до 24 тижнів дає позитивний ефект у переважної більшості (63-82 %) хворих. Найбільш ефективно було застосування віагри у хворих з психогенною еректильною дисфункцією — 84 %, при цукровому діабеті — 70 %.

Це був перший препарат для лікування еректильної дисфункції. Зараз існують нові, більш якісні препарати (левітра, сіаліс), у яких побічних ефектів значно менше

Психотерапевтичні методи

У лікуванні психогенних розладів ерекції основна роль належить психотерапії. Вона здійснюється комплексно, з використанням різних методів з урахуванням індивідуальних особистісних особливостей пацієнтів. Психотерапія спрямована на роз'яснення причин і механізмів сексуальної дисфункції. Її завданнями є: зниження рівня тривоги, переконання пацієнта в минущому характері порушення ерекції і можливості її відновлення; переконання пацієнта в адекватності його статевого розвитку (стану тестикул, пеніса), в наявності можливостей для нормального статевого життя.

Лікування від’ємним тиском (ЛВТ)

Лікувальна дія ЛВТ-терапії основана на властивостях губчастої тканини печеристих тіл статевого члена наповнюватися кров'ю в умовах зниженого тиску, моделюючи при цьому повноцінну ерекцію. Це призводить до дуже вагомого посилення кровопритоку до печеристих тіл, сприяє поліпшенню еластичності судин статевого члена, стимуляції обміну речовин і трофічних процесів. При цьому відмічається рефлекторне посилення кровотоку і мікроциркуляції в передміхуровій залозі.

У процесі сеансу в печеристих тілах статевого члена відновлюються функції великої кількості артеріол і капілярів. Стимулюється периферичний крово- і лімфообіг. 

У комплексі з магнітним полем та монохромним лазерним випромінюванням сприяє поліпшенню реологічних властивостей крові, відновленню еластичності стінок судин, покращенню гемодинаміки у статевому члені та стимуляції механізмів загального та місцевого імунітету.

Інтракавернозне введення судинноактивних препаратів самостійно пацієнтом є досить складним, спричиняє багато фізичних та психологіних незручностей у пацієнтів. Тому мало хто користується цим методом.

Хірургічне лікування еректильної дисфункції

Ендофалопротезування є «золотим стандартом» лікування еректильної дисфункції, що гарантує відновлення гармонійного статевого життя після фалопротезування у 80- 95 % і більше оперованих пацієнтів. Принцип операції оснований на відновленні ригідності (пружності) статевого члена і полягає в імплантації всередину кавернозних тіл парних пружних силіконових стрижнів або надувних циліндрів. На відміну від всіх наявних у світі методів лікування еректильної дисфункції, фалопротезування вирішує цю проблему раз і назавжди.

Такі операції застосовуються у випадках важких розладів еректильної функції, коли консервативне лікування не є ефективним (таблетки, стимулюючі ін'єкції в кавернозні тіла, використання вакуумно-констрикторних пристроїв).

Фалопротезування абсолютно показано при наявності незворотних причин еректильної дисфункції.

До них належать:

• важкі ураження судин статевого члена;
• фіброз або рубцювання печеристих тіл;
• важкий перебіг хвороби Пейроні;
• важкий перебіг цукрового діабету;
• наслідки радіаційного ураження або променевої терапії внаслідок онкологічного процесу;
• наслідки і ускладнення травм статевого члена, органів і кісток тазу, сечівника, наслідки операцій на статевому члені і передміхуровій залозі, прямій кишці;
• вроджені аномалії статевого члена (мікропеніс);
• психогенна еректильна дисфункція, при безуспішності всіх консервативних методів лікування;
• неефективність консервативної терапії еректильної дисфункції іншого генезу

На сьогодні розроблено і застосовується кілька типів фалопротезів (протезів статевого члена):

1. Напівжорсткі фалопротези.
2. Пластичні фалопротези (AMS Маллеабл 650 і 600М, Spectra).
3. Надувні або гідравлічні фалопротези (Амбікор і Ультрекс, AMS 700 і ін.).

Новітні методи лікування еректильної дисфункції

Проблеми з ерекцією ведуть до значного зниження якості життя, депресії, тревожності, втрати самоповаги і негативно впливають на обох партнерів.

Наявні на сьогодні методи лікування еректильної дисфункції мають ряд недоліків.

Медикаментозне лікування не завжди дає довгостроковий ефект і може нести з собою широкий спектр побічних дій. Оперативне втручання (ендофалопротезування) значною мірою травматичне.

Ударно-хвильова терапія фокусованим акустичним імпульсом (F-SW) декілька років успішно застосовується в кардіології для стимуляції ангіогенезу при ішемічній хворобі серця. Компанія Storz Medical розробила систему, що використовує ударні хвилі малої інтенсивності в лікуванні еректильної дисфункції. Понад 10 років клінічних випробувань довели ефективність цього методу 

Ударно-хвильова терапія (УВТ) — безпечний і ефективний метод лікування пацієнтів з еректильною дисфункцією.

Суть нової технології полягає у впливі на кавернозні тіла статевого члена акустичних хвиль, що веде до відновлення судинної системи кавернозних тіл, навколопростатичного венозного сплетення. Відбувається це через утворення факторів росту судин та стимуляції ендотелію, а також активізації окисно-відновних процесів та імунної відповіді у тканинах органу 

Аутоплазмотерапія (PRP (platelet-rich plasma)) статевого члена — ін'єкційний метод, який застосовується для лікування еректильної (сексуальної) дисфункції.

Ця маніпуляція дозволяє стимулювати приховані відновлювальні ресурси організму, поліпшити відновлення та живлення тканин за допомогою застосування плазми крові, збагаченої тромбоцитами (вона попередньо береться у пацієнта). 

Аутоплазмотерапія (PRP) для відновлення та омолодження судин статевого члена — безпечна процедура, оскільки використовується власна кров пацієнта, яка не здатна спричинити алергічну реакцію або інфікування його. Ризик реакції відторгнення повністю виключений.

Також перевагами цього методу є:

• висока ефективність і результативність;
• безболісність (в деяких випадках можливе застосування місцевої анестезії, що буває вкрай рідко, чоловіки переносять цю процедуру легко);
• атравматичність: плазма вводиться за допомогою ін’єкцій в певні точки кавернозних тіл статевого члена;
• відсутність побічних ефектів і періоду відновлення;
• відсутність обмежень за віком;
• виконується амбулаторно без необхідності перебування в стаціонарі.

Аутоплазмотерапія (PRP) статевого члена служить стимулом, який дозволяє посилити природний синтез колагенових і еластинових волокон, відновити пошкоджені клітини, запустити продукцію стовбурових клітин, а також активізувати і нормалізувати обмін речовин.

Результат від процедури має накопичувальний ефект, але поліпшення відчуваються вже після першої процедури.

Як проводиться процедура? Аутоплазмотерапія (PRP) статевого члена члена проводиться в кілька етапів:

Етап 1. Взяття крові (до 30 мл) з ліктьової вени пацієнта і підготовка її за допомогою центрифуги у спеціальних пробірках.

Етап 2. Введення плазми в певні точки статевого члена. Процедура PRP статевого члена триває приблизно 15-20 хвилин. Для стійкого ефекту потрібно 4-6 сеансів з періодичністю в 20-30 днів.