Деформація статевого члена (хвороба Пейроні)

Багато чоловіків не приділяють належної уваги своєму здоров'ю і це ні для кого не секрет ! Секретом чоловіки вважають болючість  статевого члена під час ерекції та статевого акту !!!Це дуже негативно впливає на якість інтимного життя і на життя в цілому.Чоловіки також бувають терплячі ! І терплять до пори-до-часу.Але все може закінчитися досить плачевно .

Якщо ви ще живете статевим життям , вік ваш старше 40 років і ви відчуваєте біль під час сексу безпосередньо у статевому члені , то не варто терпіти і очікувати прогресування складного захворювання , яке призведе в подальшому до викривлення пеніса і неможливості здійснювати статевий акт .

 Що це може бути ?

Найчастішою причиною є хвороба Пейроні -— викривлення статевого члена, яке розвивається через  розростання фіброзної тканини і ущільнення білкової оболонки , якою покриті кавернозні тіла  пеніса, що робить її коротшою і не еластичною на стороні ураження .Як наслідок відбувається викривлення тіла статевого органу під час ерекції, а ерекція стає болючою .

 

Малюнок 1 - Схематичне зображення фіброзного ущільнення при хворобі Пейроні

 

Як проявляється та діагностується ця патологія ?

     це може бути запідозрено самим чоловіком по наявності больових відчуттів під час ерекції на ранній стадії, коли ще може не бути видимих змін.

     на більш пізніх стадіх спостерігається викривлення члена під час ерекції

     при пальпації можна намацати щільний утвір у тілі статевого члена ( чим довше триває процес - тим більше викривлення і тим більше у розмірах ущільнення )

     болючість у місці , де є ущільнення , може бути тільки під час ерекції на ранніх стадіях, з часом - вона як правило зменшується , але при цьому збільшується кут викривлення статевого члена

     погіршується ерекція

     внаслідок дискомфорту зменшується або і зовсім зникає сексуальне бажання

     викривлення пеніса може ускладнювати та затруднювати процес сім'явиверження і стати причиною аноргазмії (відсутності сексуального задоволення)

     на пізніх стадіях через надто виражену деформацію статеве життя стає зовсім неможливим

     при значному куті викривлення навіть при збереженій ерекції статеве життя стає неприємним і для партнерші

     УЗД статевого члена може бути відносно недорогим (порівняно з КТ чи МРТ) методом діагностичної візуалізації

 

 Чому не потрібно терпіти больові відчуття під час ерекції ?

-       Тому що це є ознакою початкових проявів захворювання і в 73 % випадків вони прогресують , приводячи до незворотних змін .

Скільки часу є у чоловіка , який запідозрив захворювання, для того щоб максимально ефективно пройти лікування з позитивним ефектом?

-       Активна фаза захворювання триває від 6 до 18 місяців, після чого відбувається стабілізація процесу або спонтанне регресування симптомів

 ( за статистикою тільки у 13% випадків може “самовилікуватися”).

 Яких розмірів можуть бути щільні утвори , так звані “бляшки” статевого члена ?

-       Розміри бляшок Пейроні коливаються від декількох міліметрів до декількох сантиметрів, що в середньому становить від 1,5 до 2 сантиметрів.

 Де можуть бути ці “бляшки”?

-       Залежно від локалізації бляшки розрізняють: дорсальні (на верхній частині), вентральні (по нижній поверхні), латеральні (на бокових поверхнях) . В залежності від того , де є “бляшка ” там і розвивається разом з нею  викривлення статевого члена.

Чи існує консервативне (не хірургічне) лікування цієї хвороби ?

-Так. І чим раніше його почати , тим ефективнішим воно буде. Медикаментозне лікування є малоефективним . Тільки в комбінації з фізичним методом з допомогою ударно-хвильової терапії (УХТ) правильно підібране лікування дає добрі результати.

 В чому полягає суть цієї процедури ?

-       В основі методу лежить вплив сфокусованою акустичною хвилею , швидкість якої вища швидкості звуку . Високоінтенсивна ударно-хвильова терапія використовується для літотрипсії - дроблення каменів нирок та сечоводів  через її цілеспрямовану механічну деструктивну природу .

Малюнок 2 --- вплив акустичних хвиль на фіброзну бляшку

           Малюнок 3 --- розволокнення і порушення структури бляшки під дією УХТ

Тобто при впливі на статевий член йде руйнування бляшки так само, як відбувається дроблення каменя в нирці ?

-Саме так, тільки потужність хвилі менша, так як не потрібна така глибина проникнення як при літотрипсії . Щільна бляшка , яка містить багато колагенових волокон третього типу має досить міцні зв”язки , що чинять опір проходженню через неї звукової хвилі , а потужність і висока енергія ударної хвилі при багаторазовому вдарянні об ці “перешкоди” поступово починає їх руйнувати. Крім того запускаються механізми відновлення судин в ділянці ураження та активізується система макрофагів , які “поїдають ” не потрібні залишки .Також активізується вироблення еластинових волокон , які потрібні для еластичності білкової оболонки

Ударно-хвильова терапія є в багатьох клініках , де лікують захворювання опорно-рухового апарату . І її використовують для лікування хвороби Пейроні ?

-Ні. Для лікування ортопедичних захворювань застосовується УХТ радіального типу, яка працює по типу перфоратора і для застосування в андрології при лікуванні захворювань статевих органів цей метод не може бути використаний .

В клініці “Уросвіт” для лікування андрологічних захворювань застосовується  єдиний в західному регіоні апарат фірми “Storz medical” Duolith SD1 з запатентованою головкою для сфокусованої ударно-хвильової терапії , що принципово відрізняється від тих , які використовуються в апаратах всіх інших виробників.

Чи часто звертаються з таким захворюванням до Вас?

-Досить багато чоловіків , які не належать до групи “терплячих” звертаються до урологів , які роками можуть їх безуспішно лікувати медикаментозно. Тільки одиниці потрапляють вчасно на початковій стадії захворювання.

Тому хочеться донести цю інформацію не тільки до чоловіків , яким діагностовано хворобу Пейроні , але й до лікарів , котрі не мають у своєму арсеналі сфокусованої ударно-хвильової терапії . Не гайте дорогоцінного часу та ресурсів і при виявленні в себе ознак захворювання ,описаних вище , звертайтеся в клініку “Уросвіт” до лікаря андролога Бойка Святослава Ігоровича .