Здоров’я чоловіка та секс 

Неабиякий інтерес чоловіків до сексу закладений природою. Для того, щоб популяція не вимерла, самці повинні активно передавати свої гени нащадкам. У цьому плані чоловіки не далеко пішли від тварин, тож думки про секс та ще й з різноманітними інтимними нетрадиційними вигадками, які додають статевому акту «перчинки», часто в їхніх головах. 

Однак, такі вподобання чоловіків як, наприклад, оральний та анальний секс, а також незахищений презервативом та перерваний статевий акт мають певні підводні камені, які негативно впливають на здоров’я чоловіка.

Наскільки безпечні оральні ласки?

Існує поширена думка, що оральний секс – безпечний. Все ж «підхопити» захворювання  небезпека існує. Варто згадати про специфічні хвороби, до яких найбільш схильна слизова ротової: це сифіліс, гонокок, кандидоз, герпес, вірус гепатиту «В», СНІД, вірус папіломи (HPV).

Оральний секс шкідливий також для статевих органів партнера. Мікрофлора ротової порожнини дуже агресивна, оскільки містить багато умовно-патогенних мікроорганізмів. 

А ще стафілококи та стрептококи чого варті! Так ось після того, як жінка зробить чоловікові мінет, можливі всілякі запальні процеси головки, крайньої плоті, сечовивідного каналу, простати, яєчок. Наслідком може стати навіть безпліддя.

Стверджувати, що перелічені збудники обов’язково присутні у слині та передаються при оральному контакті, звичайно ж, не можна. І все-таки це цілком можливо. А ось навіть маленька виразка в роті або ясна, що кровоточать (це досить часто буває у курців), можуть стати для одного з партнерів, які займаються оральним сексом, початком серйозної хвороби. 

Словом, безпечним оральний секс назвати важко. Але під впливом кіно, відео, сучасної літератури багато хто, особливо молоді люди, не можуть утриматися від цієї спокуси. На жаль, їх часто доводиться лікувати. Для цього існує Львівський медичний центр «Уросвіт», де пацієнтам надається кваліфікована медична допомога.

Туберкульоз через анальний секс

Головна небезпека анального сексу – це, звичайно, передача інфекцій. Ця форма статевого контакту ефективніша для передачі вірусів і бактерій, ніж будь-яка інша. Займаючись анальним сексом без презерватива, людина погоджується отримати абсолютно все хороше, що є в організмі партнера, від сифілісу до гепатиту, від герпесу до туберкульозу (це не друкарська помилка, зазвичай, палички

Коха живуть у легенях, але приблизно в 5% випадків вибирають як основну базу якийсь інший орган, наприклад, пряму кишку). 

Втім, ймовірність зараження після разового незахищеного сексу все ж таки далека від ста відсотків. Але займатися анальним сексом без презерватива не рекомендується навіть у тому випадку, якщо ви абсолютно моногамні і сто разів перевірилися на всі мислимі та немислимі інфекції. У прямій кишці все одно живуть бактерії, які можуть викликати запалення, якщо піднімуться вгору по уретрі або будуть занесені до піхви.

Анальний секс, для якого характерні різкі поштовхи та фрикції, недостатня зволоженість, можуть призвести до розриву вуздечки члена. Вуздечка статевого члена чоловіка допомагає крайній плоті самостійно повертатися на голівку. І хоча вуздечка досить еластична, трапляються її розриви, що вимагає втручання кваліфікованого спеціаліста, зокрема медичного центру «Уросвіт». 

Незахищений статевий акт

Незахищена інтимна близькість – ще один чоловічий фетиш. Чому чоловіки люблять секс без презерватива? Багато хто зі сильної статі скаржиться, що використання засобу контрацепції бар’єрного типу, яким є презерватив, притупляє відчуття і не приносить відчутного задоволення. Звичайно, така близькість має низку обмежень. Втім, кохатися без презерватива варто лише з перевіреним партнером, або якщо ви користуєтесь іншими методами контрацепції.

Статистика невблаганна: щороку інфекції, що передаються статевим шляхом, вражають мільйони чоловіків. Причому в більшості випадків не важливо, яким сексом – вагінальним, оральним чи анальним – займалися хворі.

Статевим шляхом передаються хламідіоз, гонорея, сифіліс, ВІЛ, трихомоніаз, вірус папіломи людини (ВПЛ), герпес, гепатити В та С та інші захворювання.

ІПСШ (інфекції, що передаються статевим шляхом) підступні. Вони можуть проявлятися не відразу. Їхні симптоми та наслідки різноманітні, але ранні симптоми часто схожі. Це свербіння, печіння при сечовипусканні, рясні виділення з сечовидільного каналу. ІПСШ у більшості випадків викликають запальні процеси статевих органів. У гострій фазі запалення можуть давати про себе знати підвищенням температури, болями в області тазу, зникненням статевого потягу, порушенням потенції тощо.

Якщо помічаєте щось подібне – не баріться, обов’язково зверніться до лікаря-уролога медичного центру «Уросвіт» та здайте аналізи на мікрофлору. Подальше лікування залежатиме від діагнозу. 

Перерваний статевий акт

Частою причиною розвитку простатиту є так званий перерваний статевий акт. Такий вид контрацепції застосовують молоді пари, які живуть «незахищеним» статевим життям і бояться зачаття. Статевий акт чоловік закінчує стриманням еякуляторного механізму і «втікає» з вагіни при першому відчутті наближення сім’явиверження, здійснюючи його за межами піхви.

Така практика при регулярному її застосуванні призводить до порушення сечовипускання, розладів еректильної функції, больових відчуттів у яєчках, промежині та внизу живота внаслідок розвитку хронічного застійного простатиту. 

Чому ж так відбувається? Це спричиняється гальмуванням механізму повноцінної «глибокої» еякуляції. Сім’явиверження в нормі відбувається з участю сім’яних міхурців, м’язів, які піднімають яєчка та м’язів простати. При стримуванні і припиненні фрікцій інтенсивність випорскування сім’яної рідини зменшується до 50%. При цьому передміхурова залоза може майже зовсім не скорочуватися, що і веде до утримування в ній секрету простати, який синтезований. З часом кількість секрету простати в ній може критично збільшуватися і призвести до втрати тонусу та скоротливої здатності м’язів простати. А секрет простати може згущуватися та кристалізуватися, утворюючи каміння. Також неповноцінний «дренаж» сприяє розвитку мікроорганізмів у цьому застійному середовищі

Збудження без кульмінації

Багато юнаків здобувають хронічний простатит при перегляді порнографічної продукції. Під час візуального збудження відбувається посилений притік крові до органів тазу та зменшення венозного відтоку. І чим довше триває збудження – тим гіршими можуть бути наслідки. При цьому «не реалізованому збудженні також страждає простата».